60-965 Poznań

ul.Piotrowo 3a

tel. (0-61) 6652688

fax (0-61) 6652389

e-mail:napisz do nas

Galeria Radiance i Desktop Radiance

Wizualizacja rozkładu luminancji w pomieszczeniu oświetlonym światłem dziennym - kliknij aby powiększyćZastosowanie funkcji Isocontour - kliknij aby powiększyćZastosowanie funkcji Falsecolor - kliknij aby powiększyć

Przykładowe obrazy wizualizacji pomieszczenia oświetlonego światłem dziennym wykonane przy użyciu programu DESKTOP RADIANCE . W środku i po prawej obrazy wykonane z zastosowaniem narzędzia "iso contour" oraz "false color" (pokazany jest rozkład luminancji oraz najmniejsza i największa wartość luminancji, jeden nit równa się jednej kandeli na metr kwadrat). Kliknij na obrazek aby go powiększyć.

Półka rozpraszająca - kliknij aby powiększyćPółka o odbiciu kierunkowym - kliknij aby powiększyć  

Półka rozpraszająca (widok rybie oko) - kliknij aby powiększyćPółka o odbiciu kierunkowym (widok rybie oko) - kliknij aby powiększyć

Symulacje rozkładu luminancji w pomieszczeniu oświetlonym światłem dziennym, w którym zastosowano tzw. "system światła dziennego". W tym przypadku jest to półka umieszczona na całej szerokości okna po połowie wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Półka odbija światło słoneczne i światło rozproszone pochodzące od nieboskłonu i kieruje je na sufit. W ten sposób doświetlone zostają te części pomieszczenia, które leżą dalej od okna. Po lewej stronie symulacje dla półki wykonanej z materiału o odbiciu rozproszonym, po prawej o odbiciu kierunkowym. Na dole widok "rybie oko" z poziomu podłogi. 

Pomysł na półkę zaczerpnięty z pracy R.Compagnon'a (zobacz Raphael Compagnon's '97 Daylighting Course on Radiance rc97tut.pdf [252KB]). 

Kliknij na obrazek aby go powiększyć.

napisz do web-mastera web-master powrót na stronę głównądo góry